saç ekimi

Saç Ekimi Çaresizlik Değildir

Saç Ekimi Çaresizlik Değildir! Hatta günümüzde hiçbir şey bir çaresizlik durumunu oluşturmaz. Çünkü teknolojinin imkanları hemen her alanda kendini göstermekte ve tabiri yerindeyse her derde bir çare bulmaya yetmektedir. Saç dökülmesi olayına her ne kadar genetik ve yapısal sorunlar olarak yaklaşılsa da çözüm asla bir çaresizlikten ibaret değildir ve dolayısı ile saç ekimi çaresizlik değildir, olamaz… Diyarbakır saç ekimi konusunda uzman ekibi ve deneyimli altyapısı ile saç problemlerine meydan okuyan amed hair, saç köklerine imzasını atmaktadır.

En başta da söyledik ya hani, günümüzde hiçbir problem neredeyse çözümsüz kalmamaktadır yeter ki öğrenilmiş çaresizlik içinde bulunmayalım. Bu durumu, bir örnek ile açıklamak niyetinde olsak da bahsettiğimiz olayı okuduğunuzda sizde bazı tabularınızı yıkmış olacaksınız. Başlığımızda da vurguladığımız gibi ‘saç ekimi çaresizlik değildir’ noktasında buluşmak dileğiyle… Üç maymunu bir deney için odaya alırlar ve odanın tam da ortasına uzunca bir direk dikerler. Direğin tepesine de maymunların en sevdiği yiyecek olan muzu asarlar. Ama bu muzu elde etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Muzu fark eden birinci maymun direğe tırmanıp muza ulaşır, muza ulaşır ulaşmasına ama muza tam dokunduğu anda tepesinden aşağıya soğuk bir su dökülür. Maymun muzu almaktan vazgeçer ve gerisi geri iner. Olan bitene anlam veremeyen ikinci maymun da muzu almak için direğe tırmanır lakin o da bir kova su ile sınanır. Aynı şekilde üçüncü maymunda muza uzanır ve yine bir kova su… Derken araştırmacılar, birinci maymunu içeriden alır ve yerine bir başka maymun koyar. Maymun içeriye girer girmez direğe tırmanıp muzu almak için çabalasa da sonuç yine aynı olur, ıslanır ve eli boş geriye döner. Bu sefer araştırmacılar ikinci maymunu dışarıya alır ve yerine başka bir maymun koyar. Bu maymunda tam direğe çıkacakken diğer iki maymun tarafından engellenmek istenir. Maymun ne kadar diretse de diğer maymunlar onun direğe çıkmasına izin vermez. O maymun da bir daha asla direğe çıkmayı denemez. Şimdi bu öğrenilmiş çaresizlik değil de nedir?

Örnek olayda anlattığımız gibi sizde saç problemi yaşıyor ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız buna katlanmak zorunda değilsiniz. Saç ekimi çaresizlik değildir desek de  etrafınızdan saç ekimi ile ilgili pek çok yanlış bilgi duyuyor da olabilirsiniz ama siz durumu araştırmadığınız sürece yanlış olan doğrularla bir yaşam sürmek zorunda kalacaksınız. Unutmayın ki, ancak doğru bilgi hedefe götürür, başkalarının öğrettiği çaresizlik durumları değil.

Saç ekimi çaresizlik değildir ve asla olmayacaktır. İnanmakla başlayın ve Diyarbakır saç ekimi amed hair ile aynanın karşısında daha uzun zaman geçirin.