saç ekim

Saç Ekimi Yaptırmadan Önceki Süreç

Saç ekimi yaptırmadan önceki süreç ilk olarak karar verme ile başlasa da karar verme aşamasının çok uzun sürebileceği yaşanan gerçeklikler arasında yerini korumaktadır. Birçok nedenden dolayı dökülen saçın oranı artmaya başladıkça kişi çözüm yollarının arayışını da arttırmaktadır. Saç ekimi yaptırmadan önceki süreç her ne kadar karar verme ile başlayacak olsa da verilecek olan karar, saç dökülmesinin aslında geri dönüşü olmayan ve sürekli de artış gösteren bir oranla dökülmeye devam etmesinin farkındalığı ile gündeme gelir.

Karar Verme Aşamasında Yapılması Gerekenler

Saç analizi, saçın dökülme oranını ve seviyesini ortaya koyan işlemlerin bütünüdür. Bu işlem neticesinde saçınızın saç ekimine ne kadar yatkın olup olmadığı belirlenirken aynı zamanda da en doğru zamanın belirlenmesinde de etkili faktördür. Bazı durumlarda saçınız, saç ekimi için ideal zamanı yakalamamış olabilir. İdeal zamanın yakalanması için saç analizinin yapılması gerekmektedir.

Saç analizinin yanı sıra kişiler öncelikli olarak kendi duygu ve beklentileri ile yüzleşmelidir. Yani mevcut durumu kendisini ne kadar rahatsız ediyor ya da saç ektirdikten sonra kendisini daha mı rahat hissedecek, şeklindeki sorulara cevap vermelidir. Bu cevaplar kararı yakından etkileyecektir.

Doktorunuzu Seçin

Saç ekimi yaptırmadan önceki süreç içerisinde özellikle kişilere çok fazla görev düşmektedir. Bu görevler operasyonun başarısı ve sağlığı için de oldukça önemlidir.

Saç ekimi yaptırmadan önceki süreç içerisinde kişi doktorunu seçmelidir. Unutmayın doktorunuzun el becerisi ve tecrübesi doğrudan görünümünüze yansıyacaktır. Saç ekimini gerçekleştirecek olan kişinin mutlaka diplomalı bir hekim olması ve T.C Sağlık Bakanlığının onayı ile alınan yetki belgesine sahip olaması gerekmektedir.

İşlem öncesi aklınızda bulunan soruları, doktorları ziyaret ederek onlara yöneltin. Bu yöneliş içinizi rahatlatacakken kendinizi de güvende hissetmenize yardımcı olacaktır. Kendinizi güvende hissetmeniz son derece önemlidir. Bu güveni sağlamanın tek yolu ise işlem öncesi muhtemel doktor adaylarınız ile birebir görüşme yapmanızdan geçmektedir.

Unutmayın, saç ekimi yaptırmadan önceki süreç, sonraki süreçten daha önemlidir ve bu süreçte sizlerin görevi çok daha fazladır. Saç ekiminde doğru kararların birleştiği noktada; Diyarbakır saç ekimi ‘Amed Hair’ de buluşmak dileğiyle…