FUT yöntemi ile saç ekimi nasıl yapılır?

( Follicular Unit Transplantation ) FUT tekniği; iki kulak arasında kalan saçlı derinin ince bir şerit şeklinde köklerin ayrıştırılma işlemidir. FUE tekniğinin gelişmesiyle FUT tekniği pek kullanılmamaya başlamıştır.

FUT tekniği FUE tekniğe göre çok daha zordur, bu uygulamanın az tercih edilmesinin sebebi, donörün alanında iz bırakması ve istenilen miktarda kök alınmasının mümkün olmamasıdır.

Bu teknik diğer tekniğe göre zor olmasının sebebi neşter kullanılmasıdır. Bu bölge kesilir ve köklerin alındığı bölgeye dikiş atılır. Saçlar kısa traş sonrası yara izini belli eder. FUT tekniğinin kullanılmamasının sebeplerinden biri de budur. İşlem mutlaka hastane ortamında yapılmalıdır, lokal anestezi ile uygulanan bu operasyon hijyenik bir ortam olan Ameliyathane standartlarında olmalıdır. Kesinlikle başka türlü kliniklerde ve hastane kadar güvenli olmayan ortamlarda bu ve benzeri operasyonları yaptırmaktan uzak durmalısınız.

Hangi teknik uygulanırsa uygulansın her hasta bizim için özeldir, her biri bizim özelimizdedir. Yapılan tüm uygulamalar hasta ile hekim arasında gizli kalır.