S.S.S

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?
Saç kaybı yaşayan kişilerin eski görünümlerine kavuşmalarını sağlayan tek ve kesin çözüm saç ekim yöntemidir. İlaçlar ya da losyonlar yeni saç köklerinin oluşmasını sağlayamaz. Bu ürünler ancak saç dökülmesini yavaşlatmada ya da durdurmada etkili olabilirler.
İşlem Ne Kadar Sürer?
Saç ekiminin süresi; ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğü, cilt ve saç yapısı, uygulanacak tekniğe bağlı olarak değişmekle birlikte, yaklaşık olarak 6-8 saat sürer.
Ağrı Ya Da Acı Hisseder Miyim?
Saç ekim işleminin başında lokal anestezi uygulanır ve işlem süresince hiç bir acı ya da ağrı hissedilmez.
Hangi Tekniği Öneriyorsunuz?
FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu )sonuçları ve avantajları sayesinde tüm dünyada yaygın olarak kullanılan en gelişmiş saç ekim yöntemidir.
Ekilen Saçlar Kesinlikle Çıkar Mı?
Evet çıkar. Greftlerin (saç kümesi) hazırlanması, bekletildiği koşullar ve doğru tekniğin uygulanması sonucu direkt etkileyen faktörler olup, yerine getirildiği takdirde sonuç %100 başarılıdır. Ekilen saçların tekrar çıkması 3 ay sonra olur. Ekim yapıldıktan ortalama 10 gün sonra şok dökülme diye tabir ettiğimiz saç dökülmesi yaşanır ve sonrasında 3 ay içinde ekilen saçlar sağlıklı bir şekilde çıkarak uzamaya başlar. Tüm saç köklerinin hepsinin uzaması ise 6 ay içerisinde gerçekleşir.

Ne Zaman Dışarı Çıkabilirim?
Operasyondan sonra dışarıya çıkmanızı engelleyecek bir durum yoktur. İlk 2–3 gün minik minik pembe noktacıklar olabilir, ancak bunlar bir hafta içinde tamamen ortadan kaybolur.
Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?
İşlem tarihinden 3 ay sonra küçük küçük görünmeye başlayıp, yaklaşık 6-9 ay içinde normal uzunluğuna erişir.
Ekilen Saçlar İleriki Tarihlerde Dökülür Mü?
Hayır dökülmez. Çünkü ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış bölgeden alınmıştır. Bu özelliğini yeni ekilen bölgede de devam ettirir.
Saç Ekimi Yaptırdığım Belli Olur Mu?
Uygun teknikle doğal bir şekilde ekilmiş saçlar kesinlikle belli olmaz. Bunun için operasyonu yapacak ekibin deneyimli olması çok önemlidir.
Saç Ekimi Pahalı Bir İşlem Midir?
Sonuçlarının kalıcılığı ve başarısının verdiği memnuniyet düşünüldüğünde gelecek mutluluk için oldukça makul bir yatırım olarak değerlendirebilir.