Saç Ekimi

Saç ekimi; baş kısmınızdaki seyrek bölgelere ya da tamamen saçsız bölge varsa uygulanan tedavi yöntemidir.

Saç ekimi genellikle kişiye göre değişir, greft sayısı kişideki probleme göre belirlenmektedir. Bazı kişilerde çok fazla dökülme meydana gelmişken bazı kişilerde az seyrek bölgeler görülmektedir.

Saç ekimi sisteminde, FUE VE FUT yöntemi kullanılmaktadır. Saçların asla dökülmediği bölgeler olan ense kısmından alınan saç kökleri, saçların döküldüğü saçsız alanlara transfer edilir.

Kısa zamanda uygulanan ve sonuç alınabilen saç ekimi son yıllarda çok popüler olmuştur, saçsız bölgelerdeki açıklıklar saç ekimi ile tarih oluyor kısa zamanda kesin sonuç alınabilen saç ekimi ile artık saçsızlığa veda edebilirsiniz.

Saç dökülmesi, genellikle erkekleri etkileyen bir sorundur. Bunun sebeplerinin başında, genetik faktörler gelmektedir. Bunun dışında, çevresel etkenler ve stres saç dökülmesine sebep olabilir. Bunu gidermek ve yeniden saçlara kavuşmak için yapılması gereken, saç ekimi yaptırmaktır. Saç ekimi FUE ve FUT adı verilen yöntemlerle donör saha olarak bilinen bölgeden sağlıklı saçların alınarak, saçların döküldüğü saçsız alana transfer edilme işlemidir.

FUE tekniği ile yapılan saç ekiminde greft sayısı arttırılabilmektedir, mikro uçla yapılan bu işlemler hastanın konforunu bozmaz.

Lokal anestezi ile uygulanan saç ekiminde hasta ağrı ve acı duymaz.

FUT yöntemi FUE yönteminden çok farklıdır, greft sayısına göre yapılmasa da saçların dökülmeme garantisi vardır.